Gjenden armë dhe plumba në Prishtinë
Pëlqej
Policia e Kosovës sot ka ndërmarrë një operacion bastisjeje në fshatin Koliq të Prishtinës, ku me urdhëresë të lëshuar nga Gjykata themelore –Prishtinë, është bërë bastisja e një shtëpie dhe objekteve përcjellëse.

Në atë lokacion zyrtarët policorë kanë gjetur dhe sekuestruar dy armë automatike AK 47, dy pushkë gjuetie, një armë e gjatë Karabinë me Dylbi 8x57, një pistoletë e tipit TT.

Po ashtu janë gjetur dhe konfiskuar edhe 425 fishekë të armës">armës së gjatë AK 47, 68 fishekë të armës">armës së gjuetisë,

14 fishekë të armës">armës së shkurtë TT, një karikator i armës">armës së shkurtë TT, 7 fishekë të armës">armës karabinë, dy dylbi për vendosjen në armë të gjatë, tre karikatorë të armës">armës së gjatë AK47, një thikë, 57 krehër për municion etj.
Shtuar më 13/03/2018, ora 15:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori