Gjashtë viktima dhe rreth 400 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar gjashtë viktima dhe 392 raste të reja.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 6 viktima nga komunat: Gjilan 1 rast (72 vjeç), Kamenicë 1 rast (57 vjeç), Mitrovicë 1 rast (83 vjeç), Prishtinë 1 rast (73 vjeç), Viti 1 rast (51 vjeç), Vushtrri 1 rast (62 vjeç)”, njofton IKSHPK.

Numri total i rasteve pozitive është 58.088 raste nga 219.760 persona të dyshimtë dhe 1.456 viktima.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 222 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 50.953 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.679

“Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 142 raste, Podujevë 34 raste, Prizren 34 raste, Mitrovicë 29 raste, Ferizaj 26 raste, Gjilan 19 raste, Gjakovë 15 raste, Lipjan 15 raste, Vushtrri 11 raste, Fushë-Kosovë 10 raste, Skenderaj 10 raste, Obiliq 7 raste, Drenas 5 raste, Klinë 5 raste, Rahovec 5 raste, Viti 5 raste, Deçan 4 raste, Kaçanik 4 raste, Kamenicë 3 raste, Shtime 3 raste, Malishevë 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Dragash, Kllokot, Pejë dhe Suharekë”, njofton IKSHPK.
Shtuar më 24/01/2021, ora 15:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori