Gjashtë kandidatë në garë për rektor të UP-së
Pëlqej
Për postin e rektorit të universitetit ‘Hasan Prishtina” pritet të garojnë gjashtë kandidatë, mes të cilëve edhe ushtruesi i detyrës së rektorit, Anton Berishaj, si dhe anëtari i Këshillit Drejtues, Behxhet Mustafa.

Sipas Koha Ditore katër kandidatët e tjerë janë: Adem Nura, Ramadan Zejnullahi, Berim Ramosaj dhe Isuf Musliu, të gjithë profesorë të UP-së. Behxhet Mustafa kanë thënë se e ka ngrirë postin e anëtarit të Këshillit, meqë e kundërta do të përbënte konflikt interesi. /albeu.com/
Shtuar më 23/08/2014, ora 11:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori