"Gjaku i ri i kombit më të vjetër", djali i Gold AG merr nënshtetësinë shqiptare (FOTO LAJM)

Gold Ag u bë në 28 nëntor baba i një djali, të cilin e pagëzoi me emrin Gueril, emër tepër i veçantë që përkon dhe me ditën e lindjes së vogëlushit dhe kontekstin historik të Kosovës.

Në rrjete sociale, Gold AG s’na i ka kursyer pozat me të voglin. Së fundmi ai ka ndarë një foto në rjetet sociale, ku shihet i vogli me një pashaportë shqiptare.

“Jam gjaku i ri, i kombit ma t’vjetër. E gëzofsh shtetësinë shqiptare djali jem,” shkruan ai në rrjetet sociale duke treguar se Gueril, ka marrë shtetësinë shqiptare.

Shtuar më 27/01/2021, ora 22:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori