Gërxhaliu tërhiqet nga gërmimet: Boll ma
Udhëheqësi i gërmimeve në Rashkë dhe në vende të tjera ku ka varreza masive të kohës së luftës, ka thënë se nuk mund të vazhdojë më punë.

"15 vjet vullnetar ...durova...por me tu perzi edhe ne profesion ...nuk duroj ma....Boll Ma", ka shkruar Gërxhaliu në Facebook.

Gërxhaliu është doktor i mjekësisë ligjore dhe është ankuar se shteti i Kosovës po sjell pengesa për identifikimin e trupave në Rashkë.

Por, sipas tij, edhe vetë shqiptarët janë ata që po e pengojnë punën për identifikimin e trupave. /albeu.com/
Shtuar më 20/08/2014, ora 10:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori