Gërxhaliu letër kryeministrit për çimenton
Kryetari i OEK-ut, Safet Gërxhaliu i ka dërguar një letër kryeministrit të vendit, Hashim Thaçit, të cilit i kërkon marrjen e masave ndaj ministres, Mimoza Kusari-Lila dhe heqjen e taksës 35 për qind për çimenton e importuar.


“Këshilli Drejtues i Odës Ekonomike i propozon Qeverisë që të rishqyrtoj tërësisht vendimin, duke u bazuar në parimet në vijim: tregu të furnizohet me ofertë të gjerë të produkteve që plotësojnë standardet ndërkombëtare të cilësisë, të sigurohet që çmimet në tre sigurojnë konkurrencë të drejtë në mes të operatorëve të ndryshëm, prodhues e tregtarë”, thuhet në letër. /albeu.com/
Shtuar më 21/07/2012, ora 13:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori