Geci jep alarmin: Disa makina me targa shqiptare duan të më vrasin
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e LDK, Gani Geci, po thotë se ka lajmëruar Policinë e Kosovës sot gjatë ditës se jeta e tij mund të jetë në rrezik pasi që po ndiqet nga disa makina me targa të Shqipërisë.

Përmes një statusi në Facebook Geci ka shkruar se kishte marrë vesh nga një shok se disa makina me targa nga Shqipëria po shëtisin në Drenicë dhe sipas informacioneve që ka shkruar se i ka jeta e tij mund të jetë në rrezik.

“…Menjëherë vëllau ynë ka shkuar deri në Drenas dhe ai shoki i kishte thënë Ganiut që të ketë kujdes se disa automjete me targa nga Shqipëria po shëtisin nëpër Drenicë dhe ka informacione okulare se edhe mund ta ketë jetën në rrezik. Menjëherë vëllau ynë ka thirrur Policinë e Departamentit të Krimeve te Rënda në Prishtinë dhe me udhëzim të tyre rastin e ka raportuar në stacionin më te afërm Policor në Drenas, dhe besoj që organet kompetente do ta trajtojnë rastin me seriozitet te lartë dhe me ndjeshmëri”, ka shkruar Geci.

Tutje, ai po thotë se edhe dy polic hetues në Prishtinë kishin pasur të njëjtin informacion dhe se dyshon se dikush mund të jetë duke përgatitur ndonjë atentat për të.

“…dy policë hetues të krimeve të renda ne Prishtin kanë poseduar afërsisht informata te ngjajshme dhe kanë hetuar se dikush po ashtu nga Shqipëria janë duke përgatitur një atentat kundër vëllaut tonë Ganiut. Policia në Drenas e ka pyetur vëllaun tonë se mos rastësisht ka pasur ndonjë kërcënim direkt? Ganiu iu ka përgjiigjur se nuk ka pasur asnjëherë kërcënime direkte sepse kërcënimet direkte përpos që i ndajmë me policin u kthejm në formën e njejtë duke e mbrojtur gjithëherë vetën me aq fuqi sa kemi. Vëllai ynë Gani Geci ka dhënë një deklaratë në Stacioni Policor në Drenas dhe nën përcjelljen e Policisë është kthyer në Skënderaj”, thotë ai.

Në fund, Geci ka shtuar se shpreson se policia do të trajtojnë këtë rast me seriozitet të madh.
Shtuar më 18/03/2019, ora 16:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori