Gazeta zvicerjane uron shqiptarët në shqip (FOTO LAJM)

Një urim i veçantë për shqiptarët me rastin e festës të flamurit vjen edhe nga njëra ndër gazetat më të mëdha zviceriane.

Media zvicerane Blic.ch i ka uruar shqiptarët në faqen zyrtare në Facebook. Dhe urimin e saj e ka shprëndarë në gjuhën shqipe.

“Gëzuar Ditën e Flamuritshkruheturimin e medias zvicerane

Kurse në një fotografi ku shihet një shqiptar me ngjyra kombëtare, shkruhet në gjermanisht “Shqipëria sot feston ditëlindjen e 106-të”.
Shtuar më 28/11/2018, ora 15:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori