"Gani Bobi": 70.9 % e dëshirojnë Isa Mustafën
Isa Mustafa
Hulumtimi i bërë nga qendra për studime humanistike Gani Bobi, nxjerr Lidhjen Demokratike të Kosovës fituese të zgjedhjeve të 12 dhjetorit, nëse në krye të saj do të jetë kryetari aktual i Prishtinës, Prof. Dr. Isa Mustafa.

Hulumtimi, mostra e të cilit është 900 veta, është realizuar gjatë periudhës 23 tetor- 1 nëntor 2010, dhe nxjerr përfundimin se 70.9 për qind e qytetarëve të Kosovës do të votonin për LDK-në, nëse kryetar i saj zgjidhet Isa Mustafa dhe i njëjti kandidohet për kryeministër të vendit. (albeu.com)
Shtuar më 06/11/2010, ora 20:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori