Fyle i kënaqur me përparimin e dalogut Kosovë-Serbi
Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Shtefan Fyle, gjatë një konferencë për media në Strasburg është shprehur i kënaqur me përparimin që është arritur deri tani në dialogun Kosovë-Serbi.


Duke përmendur marrëveshjen për implementimin e IBM-së dhe çështjen e doganave, Fyle u shpreh se rezultatet e takimeve të fundit ndërmjet kryeministrit të Kosovës dhe atij të Serbisë janë të prekshme. /albeu.com/

Shtuar më 24/01/2013, ora 17:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori