Fushata drejt përfundimit, nesër heshtje zgjedhore
Subjektet politike në Kosovë përmbyllin sonte në mesnatë fushatën elektorale, për t’i lënë radhën heshtjes njëditore. Qytetarët kosovarë do të kenë mundësinë të mendohen dhe të vendosin përfundimisht se për kë subjekt do të votojnë ditën e dielë. Për zgjedhjet parlamentare garojnë 29 subjekte politike, të cilët janë duke shfrytëzuar orët e fundit për të përmbyllur fushatën dhjetëditore.

Kuvendi i Republikës së Kosovës përbëhet nga 120 deputetë, 100 prej të cilëve zgjidhen direkt, ndërsa 20 vende janë rezervuar për komunitetin serb dhe pakicat e tjera. (albeu.com)
Shtuar më 10/12/2010, ora 17:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori