Fletëvotimet pa simbole!
Liderët e partive më të mëdha në vend kanë rënë dakord për kërkesën e Serbisë që në fletëvotime për kryetar komunash dhe për Asambletë Komunale të mos ketë simbole të Republikës së Kosovës.

Kryetarët e PDK-së, LDK-së, AAK-së dhe AKR-së kanë këmbëngulur që stema e Republikës së Kosovës të mbetet në materialet zgjedhore dhe si kompromis janë pajtuar për një formë të re të materialit zgjedhor, shkruan Tribuna.

Ndërkohë që duke u bazuar në marrëveshjen e arritur pasditen e të shtunës materiali zgjedhor në zgjedhjet e 3 nëntorit do të përbëhet nga një letër mbëshjtellëse e dy fleëtvotimeve.

Kjo e fundit do të përmbajë gjithë elementët e shtetit të Kosovës, duke përfshirë stemën e shtetit dhe logon e KQZ-së. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2013, ora 12:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori