Fletëvotimet do të jenë me logo
Kryeministri i vendit Hashim Thaçi ka thënë gjatë mbledhjes së qeverisë se fletëvotimet në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit do të jenë të ligjshme dhe me logo.

“Edhe sa i përket dokumenteve, dokumentet zgjedhore do të jenë në kuadër të saj edhe logoja do të jenë të ligjshme, ndoshta nuk do të jenë shumë atraktive dhe të duartrokitura politikisht, por është me rëndësi të jenë të pranuara nga të gjithë dhe të mendojmë të gjithë për rëndësinë historike për organizimin të zgjedhjeve në gjithë territorit dhe pjesëmarrjen e gjithë qytetarëve”, tha kryeministri Thaçi.

Po në këtë mbledhje Thaçi ka thënë se pret që marrëveshja për Telekomin dhe Energjinë të arrihet në takimin e rradhës. /albeu.com/
Shtuar më 30/08/2013, ora 16:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori