Flamuj të Serbisë mbi urën e Ibrit
Pjesëtarë të së ashtuquajturës “Civilna Zastita”, kanë ngritur flamuj të Serbisë mbi urën e lumit Ibër në Mitrovicë.

Në fakt, flamuri është rivendosur, pasi ai ishte zhubrosur për shkak erës së fortë dhe shirave që kanë rënë ditët e fundit, raportojnë mediat.

Ndërkohë, mbi urë vazhdon të qëndrojë ai që konsiderohet si "Parku i Paqes", një kordon me vazo me lule, që serbët e konsiderojnë si "mesazh paqeje"./albeu.com/
Shtuar më 28/10/2014, ora 14:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori