Firma e Madeleine Albright në tenderin e PTK-së
Firma e ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright, është para-kualifikuar në blerjen e aksioneve të Post-Telekomit të Kosovës, PTK. Qeveria e Kosovës ka pranuar aplikacionet e tetë kompanive që janë para-kualifikuar për blerjen e aseteve të ndërmarrjes publike Posta dhe Telekomunikacioni i Kosovës Sh.A, PTK.

Sipas gazetajnk.com, njëra ndër kompanitë që është para-kualifikuar është edhe firma e ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine AlbrightAlbright Capital Management LLC. /albeu.com/
Shtuar më 14/08/2012, ora 18:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori