Fillon takimi i shumëpritur
Ka nisur takimi ndërmjet Përfaqësueses se BE'së, Frederika Mogherini dhe Presidentit serb Aleksander Vuçiç, ne kuadër te dialogut Kosove-Serbi.

Lajmi e ka bërë të ditur Zëdhënësja e Mogherinit, Maja Kocijancic.

Ky takim po zhvillohet në kuadër të takimit të parë të fazës finale të dialogut Kosovë-Serbi.


Shtuar më 24/06/2018, ora 15:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori