Fillon rrëzimi i shtëpive në këtë zonë të Obiliqit
Ka filluar rrënimi i shtëpive në fshatin Hade të Obiliqit mirëpo ende nuk dihet e sakte se si po shkon dëmshpërblimi për qytetarët e prekur.

Ky aksion ka nisur nën mbikëqyrjen e Ministrisë së Mjedisit, Komunës së Obiliqit dhe Policisë së Kosovës.

Kjo është duke u bërë me vendimin e Qeverisë së Kosovës, pas shpronësimit të pronave në këtë fshat në mënyrë që të sigurohet energji elektrike./albeu.com/
Shtuar më 25/04/2018, ora 12:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori