Fillon protesta e gazetarëve
Asociacioni i GazetarëveKosovës, pas sulmit ndaj gazetarit Vehbi Kajtazi, ka nisur sot aksionin protestues në mbrojte të lirisë së mediave dhe sigurisë së gazetarëve.

Aksioni protestues po mbahet në sheshin “Skendërbeu” në Prishtinë, afër objektit kryesor të Qeverisë dhe Kuvendit të Republikës së Kosovës, dhe fillon në ora 12.00.

Protesta po mbahet me slloganin #Nukpushojmë, protestojmë.
Shtuar më 14/10/2017, ora 12:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori