LIVE/ Fillon mbledhja e qeverive Kosovë – Shqipëri (VIDEO)
Më mbërritjen në Prishtinë të delegacionit të kabinetit qeveritar të Shqipërisë fillon dhe mbledhja midis dy qeverive. Kabineti qeveritar i kryesuar nga kryeministri Edi Rama u prit nga kryeministri i Kosovës Isa Mustafa.

Për nder të delegacionit nga Shqipëria u rreshtua Garda e nderit e banda muzikore e FSK –së ekzekutoi himnet e dy vendeve. Më pas dy kryeministrat parakaluan para Gardës së Nderit.

Në vazhdim u bë përshëndetja e anëtarëve të dy qeverive dhe tani po bëhet gati fillimi i mbledhjes së përbashkët të qeverive të të dy vendeve.

Mbledhjen midis dy qeverive e ka hapur kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa. /albeu.com/
Shtuar më 03/06/2016, ora 11:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori