Fillon mbledhja e parë e Qeverisë Hoti
Ka filluar mbledhja e parë e Qeverisë së Kosovës të udhëhequr nga Avdullah Hoti.

Ministrat e kabinetit Hoti kanë arritur në mbledhje dhe kjo mbledhje është e para e kësaj udhëheqje të re të Kosovës.

Kabineti qeveritar i Hotit Avdullah Hoti përbëhet nga tre zv/kryeministra dhe 16 ministra.

Hoti ka pranuar sot zyrtarisht pozitën e tij të re udhëheqje kjo e dalë nga koalicioni i lidhur në mes LDK, AAK, Nismës dhe komuniteteve.

Kabienti i Hotit:

Besnik Tahiri, Zv.Kryeministër

Driton Selmanaj, Zv.kryeministër

Albulena Balaj- Halimaj, Zv.kryeministre

Agim Veliu, Ministër i Punëve të Brendshme

Hikmete Bajrami, Ministre e Financave

Skender Reçica, Ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale

Arban Abrashi, Ministër i Infrastrukturës


Meliza Haradinaj- Stublla, Ministre e Punëve të Jashtme

Anton Quni, Ministër i Mbrojtjes

Ramë Lika, Ministër i Arsimit

Armend Zemaj, Ministër i Shëndetësisë

Besian Mustafa, Ministër i Bujqësisë

Vlora Dumoshi, Ministre e Kulturës

Selim Selimi, Ministër i Drejtësisë

Blerim Kuçi, Ministër i Ekonomisë

Vesel Krasniqi, Ministër i Tregtisë dhe Industrisë

Goran Rakiq, Ministër i Pushtetit Lokal

Dalivor Jevtiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete

Enis Kervan, Minisër i Zhvillimit Rural
Shtuar më 04/06/2020, ora 10:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori