Blair falenderon MJ për bashkëpunimin me fondacionin "Tony Blair"
Tony Balir
Ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, i ka dërguar një telegram falënderimi Zëvendësministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Petrit Selimi, ku ka shprehur mirënjohje të thellë për iniciativën e Ministrisë së Jashtme të Kosovës dhe bashkëpunimin që është etabluar ndërmjet Fondacionit Tony Blair dhe institucioneve të Kosovës.


Në telegram, ish-kryeministri britanik falenderon Zevendesministrin Selimi per ftesen e bere per te dhe fondacionin "Tony Blair" si dhe bashkepunimin e ngrohte te krijuar ne muajt e fundit.

Me tutje ish-kryeministri Blair e mirepret bashkepunimin e nisur ndermjet MPJ-se dhe Fondacionit "Tony Blair" dhe shpreson se do te krijohet nje partneritet i gjate dhe frytdhenes ndermjet Fondacionit dhe programeve akademike ne Kosove, "per te krijuar gjeneraten e re te qytetareve mendjehapur".

Telegrami perfundon me urimet me te mira per punen e deritashme.

Fondacioni "Tony Blair" eshte prezent ne Kosove tash e nje kohe dhe me heret gjate vitit ka sponsorizuar konferencen e MPJ-se dedikuar dialogut ekumenik, ku kane marre pjese personalitete te njohura te dialogut nderfetar nga Vatikani, Indonezia, Arabia Saudite, SHBA-te, Izraeli si dhe shtetet e rajonit.
Shtuar më 03/09/2012, ora 14:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori