Festoni me zemër në dasma e jo me armë
Policia e Kosovës ka bërë thirrje, që qytetarët nëpër dasma të festojnë me zemër dhe me armë.

Forcat policore kanë bërë me dije se që nga paslufta ka patur shumë viktima dhe të plagosur si shkak i festimeve me armë të dasmave.

Prokuroria ka nisur procedim për raste të shumta edhe kohët e fundit, për persona që kanë gjuajtur me armë në gëzime familjare.

Forcat e rendit kanë bërë thirrje të mos ketë më qitje me armë nëpër ahengje, pasi mbi personat do të ngrihet padi penale. /albeu.com/

Shtuar më 13/08/2014, ora 11:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori