Feltëvotimet sipas ligjit
Valdete Daka, kreytare e KQZ-së ka thënë se KQZ-ja do të veprojë në bazë të ligjit pa u përzier në çështje politike, duke mos komentuar kështu mundësinë që Kosova dhe Serbia të arrijnë një marrëveshje për hartimin e fletëvotimeve neutrale sa i takon statusit të Kosovës.

"Ne do të veprojmë vetëm sipas ligjit dhe Kushtetutës. Asgjë tjetër. Nuk dua të komentoj kurrfarë deklarate", ka thënë Daka për Express.

Ndërsa Këshilltari i Lartë i Kryeministrit të Kosovës, Bekim Çollaku ka theksuar se për fletëvotimet do të vendos KQZ-ja. /albeu.com/
Shtuar më 16/08/2013, ora 11:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori