FBI të hetojë rastin e Astrit Deharit
FBI duhet të hetojë rastin e ish-aktivistit Astrit Dehari, dhe se çdo tentativë e institucioneve për hetim, duhet të pushojë menjëherë.

Analisti Petrit Zogaj, në një postim në rrjetin social Facebook ka shkruar se "Byroja Federale e Hetimeve duhet të ftohet për të hetuar vdekjen e aktivistit Astrit Dehari.

"Çdo tentativë e institucioneve të Kosovës me e hetu këtë rast, duhet të suspendohet menjehëre", shkruan ai, dhe i bën thirrje qeverisë, prokurorisë, policisë dhe të gjitha institucionevemerren me këtë rast, të merren vesh mes tyre nëse nuk mund ta bëjnë një gjë të tillë". /albeu.com/
Shtuar më 08/11/2016, ora 11:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori