Faith ndihet keq për pamjet nga protesta
Ka reaguar edhe shefi i zyrës civile ndërkombëtare Piter Faith për situatën e sotme rreth protestave, i cili ka shprehur keqardhje për dhunën që ka shpërthyer mes protestuesve e policisë në dy pikat doganore.

Faith për RTK-në deklaroi se kjo situatë nuk është dashur të ndodh. “Me vjen keq për ato pamje të dhunës që pash. Më vjendeklarata ime e Qeverisë de shumë deklarata tejra për shmangie nga dhuna nuk janë marr parasysh, ndjej keqardhje po ashtu edhe për njerëzit dhe policët e lënduar gjatë protestës”, ka thënë Faith.
Shtuar më 14/01/2012, ora 20:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori