Europoli kryen arrestime rekord, kap mbi 1.000 mafiozë, mbi 100 shqiptarë
Europoli ka kryer arrestime masive në ditët e fundit, duke vënë në pranga mbi 1.000 mafiozë të grupeve të ndryshme nga vende të BE-se, mes të cilëve edhe mbi 100 shqiptarë.

Sipas njoftimit të Europol-it, janë vënë në pranga shqiptarë, kryesisht nga Kosova dhe nga Maqedonia.

Midis 15 dhe 23 shtatorit te ketij viti, autoritetet e zbatimit të ligjit nga 34 vende, të koordinuara dhe të mbështetura nga shtabin e EUROPOL, në TIK nga Haga, bashkuan forcat në operacionin Arkimedit.

Operacioni në koordinim me Eurojust, Interpol dhe Frontex ka kryer arrestime në të gjitha vendet e BE-së. /albeu.com/
Shtuar më 25/09/2014, ora 09:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori