Euronews: Pak votues, shumë korrupsion
Mediat ndërkombëatre besojnë se numri i vogël i votuesve në zgjedhje lidhet me varfërinë dhe korrupsionin që mbretëron kudo në Kosovë.

Euronews transmeton se partia e Thaçit korri fitoren me një numër të vogël votuesish.

"Vetëm 43% e njerëzve kanë votuar. Votuesit e Kosovës janë gjithashtu të zemëruar me mungesën e progresit nga qeveria Thaçi me shkëputjen e territorit nga Serbia në vitin 2008”, shkruan Euronews.

Në fund, Euronews shkruan se edhe pse Serbia nuk e njeh pavarësinë e Kosovës, Beogradi zyrtar iu bëri thirrje serbëve në veri të dalin në zgjedhje. /albeu.com/
Shtuar më 09/06/2014, ora 10:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori