EULEX-i nuk ka kërkuar arrestimin e 57 serbëve për krime lufte në Kosovë
EULEX-i nuk ka kërkuar arrestimin e 57 serbëve dhe nuk ka lëshuar urdhër arreste ndaj tyre për krime lufte në Kosovë.

Përgjigja nga ana e EULEX ka ardhur si pasojë e publikimit të një shkrimi nga ana e gazetës serbe "Tanjug" e cila kishte shkruar se EULEX ka lëshuar 57 urdhër-arrestete ndaj serbëve, të iniciuar nga autoritetet e Kosovës.

Para një muaji, këto flet-arreste i kishte konfirmuar edhe Prokuroria e Kosovës e cila ka njoftuar për transferimin e rreth 50 rasteve të tilla nga EULEX-i. /albeu.com/
Shtuar më 13/02/2017, ora 15:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori