EULEX-i nuk iu beson mjekëve të "Grupit të Drenicës"
Mjeku kosovar që u përkujdes për anëtarët e "Grupit të Drenicës", për Sami Lushtakun, Sylejman Selimin, e Gani Gecin, kardiologu Nexhmi Zeqiri tha se vlerësimi tij për të burgosurit nuk mundet të hidhet poshtë.

Por, një mjek ndërkombëtar që ka vizituar pjesëtarët e "Grupit të Drenicës", ka demantuar mjekët, duke thënë se Lushtaku, Selimi, dhe Geci nuk janë të sëmurë.

Të heshtur karshi këtij demantimi kanë mbetur edhe zyrtarët e Odës së Mjekëve të Kosovës. /albeu.com/

Shtuar më 01/08/2014, ora 09:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori