EULEX-i heton rastin Geci-Syla
Prokuroria e EULEX-it, ka marrë përsipër rastin e përleshjes mes Gani Gecit dhe Azem Sylës, ish-komandant i shtabit të përgjithshëm të UÇK-së, që ndodhi një ditë më parë në Skenderaj.

Kjo është konfirmuar nga Shyqyri Syla, Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Mitrovicës për gazetën "Zëri".

Edhe policia ka konfirmuar hetimet e EULEX. Të hënën rreth orës 14:00, pasi kishte përfunduar një tubim elektoral i PDK-së, në Skenderaj, Gani Geci ish-deputet i Kuvendit të Kosovës dhe deputeti aktual Azem Syla kanë bërë fjalë e kanë përdorur edhe armët. /albeu.com/
Shtuar më 29/10/2013, ora 17:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori