EULEX-i dhe Policia e Kosovës po hetojnë mbi shpërthimet në veri
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Misioni i EULEX në Kosovë ka dënuar sulmet e fundit me granata në veri të Kosovës ndërsa kanë kërkuar ndihmën e banorëve për zbardhjen e këtyre ngjarjeve.

"EULEX-i dhe Policia e Kosovës janë duke punuar së bashku në hetimin e këtyre sulmeve. Gjatë javëve të fundit ka pas një numër sulmesh të tilla në veri të Kosovës. Policia e Kosovës dhe e EULEX-it kanë rritur masat e sigurisë dhe patrullimet. Hetimet kanë nisur. Këto sulme të papërgjegjshme dhe të pamatura janë kërcënim i drejtpërdrejtë për banorët e zonës si dhe për sigurinë publike. Sulmet sfidojnë sundimin e ligjit. Është e rëndësishme që ata që kanë informacion në lidhje me këto sulme të vijnë dhe të raportojnë, në mënyrë që të kryesit e sulmeve të mos lejohen të vazhdojnë rrezikimin banorëve të atjeshëm“, tha Ole Madsen, shefi i Policisë Ekzekutive të EULEX-it. /albeu.com/
Shtuar më 26/02/2013, ora 15:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian