EULEX-i dhe Policia e Kosovės po hetojnė mbi shpėrthimet nė veri
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Misioni i EULEX nė Kosovė ka dėnuar sulmet e fundit me granata nė veri tė Kosovės ndėrsa kanė kėrkuar ndihmėn e banorėve pėr zbardhjen e kėtyre ngjarjeve.

"EULEX-i dhe Policia e Kosovės janė duke punuar sė bashku nė hetimin e kėtyre sulmeve. Gjatė javėve tė fundit ka pas njė numėr sulmesh tė tilla nė veri tė Kosovės. Policia e Kosovės dhe e EULEX-it kanė rritur masat e sigurisė dhe patrullimet. Hetimet kanė nisur. Kėto sulme tė papėrgjegjshme dhe tė pamatura janė kėrcėnim i drejtpėrdrejtė pėr banorėt e zonės si dhe pėr sigurinė publike. Sulmet sfidojnė sundimin e ligjit. Ėshtė e rėndėsishme qė ata qė kanė informacion nė lidhje me kėto sulme tė vijnė dhe tė raportojnė, nė mėnyrė qė tė kryesit e sulmeve tė mos lejohen tė vazhdojnė rrezikimin banorėve tė atjeshėm“, tha Ole Madsen, shefi i Policisė Ekzekutive tė EULEX-it. /albeu.com/
Shtuar më 26/02/2013, ora 15:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.