"Është gjetur i vdekur në mal", kryeprokurori flet për Fadil Syleviçin
Ditën e sotme është gjetu i pajet një person në afërsi të Liqenit të Badovcit, ku sipas mediave në Kosovë bëhet fjalë për ish-zyrtarin e Policisë së Kosovës, Fadil Syleviçin.

Për këtë rast është deklaruar edhe Kryeprorkuroi i Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Kujtim Munishi.

Munishi ka treguar se prokurori është nisur për në vendngjarje për të parë se çfarë ka ndodhur.

Prokurori është nisur në vendin e ngjarjes për të parë se çfarë ka ndodhur. Policia është në vendin e ngjarjes. Ai është gjetur diku në mal i vdekur”, ka thënë Munishi për Kallxo.com.

Syleviçi ka qenë i thirrur si dëshmitar nga Tribunali Special në Hagë.

Ai ka qenë pjesëtar i Policisë së Kosovës, ndërsa emri i tij është i njohur sepse ka qenë pjesë e akuzave publike. Vëllëzëerit Ramadani dhe Kiqina, të dënuar për vrasjen e pesë anëtarëve të familjes Hajra në vitin 2001. Ata e kanë akuzuar Sylevicin se ua ka montuar rastin.
Shtuar më 15/01/2021, ora 17:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori