Erdhën festat, fshati në Kosovë sërish magjeps me bukurinë e tij (FOTO LAJM)

Në shumë vende kanë filluar dekorimet në prag të festave të fundvitit.

E për çdo fundvit është edhe një fshat në Kosovë që dallon për mënyrën se si dekorohet.

Fshati Pjetërshan në zonën e Gjakovës tashmë është dekoruar, edhe atë në mënyrën më të mirë të mundshme.

Nga ana tjetër kryeqyteti i Kosovës, Prishtina vazhdon të mos jetë e zbukuruar dhe ngjan si një qytet lindor.
Shtuar më 10/12/2018, ora 08:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori