Endrit Shala bëhet ministër
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, me kërkesë të Nismës Socialdemokrate pritët të emëroj sot gjatë ditës Endrit Shalën ministër të Tregtisë dhe Industrisë.

Emri Shalës për emërim tashme ndodhet në zyrën e kryeministrit.

Endrit Shala i cili deri me tani mbante postin e shefit të Kabinetit të zëvendëskryeministrit, Fatmir Limaj, është njëri nga themeluesit e Nismës Socialdemokrate.

Ai është anëtar i kryesisë së këtij subjekti dhe sekretar për marrëdhënie me publikun nga ky subjekt.

Shala është një nga personat më të afërt të kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj.

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka mbetur pa ministër që disa javë. Për një vit këtë ministri e kishte drejtuar, Bajram Hasani, kryetar i degës së Nismës në Gjilan.


Shtuar më 01/10/2018, ora 13:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori