EMRAT/ Me shumë mundësi këta do të jenë deputetët e LDK-së në Kuvend
Nga rezultatet preliminare të Komisioni Qendror të Zgjedhjeve Lidhja Demokratike e Kosovës ka fituar me 24.82 për qind të votave.

Këto rezultatet nuk përfshijnë votat me kusht, votat me postë edhe votat e personave me nevoja te veçanta.

Më poshtë ju sjellim listën e deputetëve që kanë marrë më shumë vota nga ky subjek.

Kjo listë e cila nuk është finale dhe deri në shpalljen e rezultateve mund të ndryshojë:

Vjosa Osmani;
Kujtim Shala;
Anton Quni;
Lumir Abdigjiku;
Frashër Demaj;
Shkëmbi Manaj;
Avdullah Hoti;
Arban Abrashi;
Driton Selmanaj;
Marigona Geci;
Ekrem Hyseni;
Haxhi Avdyli;
Ardian Shala;
Fetah Rudi;
Besian Mustafa;
Armend Zemaj;
Arben Gashi;
Shkumbin Gashi;
Hykmete Bajrami;
Besa Gaxherri;
Fatmir Rexhepi;
Lirije Kajtazi;
Doruntina Maloku.
Shtuar më 12/10/2019, ora 14:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori