Emërimet:Beqaj ministër i Financave, Ismajli i Zhvillimit Ekonomik
Besim Beqaj emërohet Ministër i Financave dhe Fadil Ismajli Ministër i Zhvillimit Ekonomik nga kryeministri i vendit Hashim Thaçi.

Kjo është bërë e ditur një njoftim për media të dalë nga qeveria e Kosovës. Në njoftim citohet se Ministria e Financave ka disa muaj që është pa ministër, pasi është larguar Bedri Hamza.

Ky fundit më vonë u zgjodh guvernator i Bankës Qendrore të Kosovës, ndërsa Besim Beqaj, deri tash ka drejtuar Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik. /albeu.com/
Shtuar më 16/05/2013, ora 18:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori