Ekzekutimi i ushtarit të UÇK-së, reagon Albin Kurti
Ish-ushtari i UÇK-së, Qerim Kelmendi është gjetur sot i vrarë në Pejëë.

Për këtë ngjarje të rëndë ka reaguar edhe Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Kurti ka shkruar në Facebook, se lajmin për vrasjen e Kelmendit, e ka marrë herët nga ministria e pastaj nga mediat.

Ai ka thënë se 21 vite pas luftës, askush nuk duhet të jetojë me ndjenjën e frikës.

I pari i qeverisë ka kërkuar nga prokuroria dhe policia që ta trajtojnë me të gjitha kapacitetet atë që e ka quajtur vrasje mizore. /albeu.com/

Shtuar më 27/02/2020, ora 15:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori