Edhe Vetëvendosje nesër në takim me Thaçin
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka ftuar nesër në takim përfaqësuesit e partive politike për ta caktuar datën e zgjedhjeve lokale. E në këtë takim do të marrë pjesë edhe Lëvizja Vetëvendosje.

Nga partia e Visar Ymerit e kanë konfirmuar pjesëmarrjen si dhe përfaqësuesin në këtë takim.

“Po do të marrim pjesë në takimin e nesërm, përfaqësuesi ynë do të jetë Ismajl Kurteshi”, ka thënë zëdhënësi për media i kësaj lëvizjeje, Shkodran Hoti për gazetametro.net

Vetëvendosje vazhdimisht ka kontestuar legjitimitetin e Thaçit, që prej zgjedhjes së tij president.

Takimi me përfaqësuesit e subjekteve politike do të jetë i hapur për media dhe do të fillojë në ora 9.00, në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës.

Zgjedhjet lokale pritet të mbahen në muajin nëntor, sipas afatit të rregullt ligjor, kurse për cilën të diele bëhet fjalë, do të vendoset në këtë takim.
Shtuar më 20/06/2017, ora 23:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori