Edhe serbët luftojnë në Siri
Nuk ka vetëm shqiptarë në Siri, por edhe serbë që luftojnë në këtë shtet.

Aktualisht në të gjithë territorin e Republikës së Serbisë gjenden diku rreth 1.700 sirianë që kanë ikur nga vendi i tyre për shkak të luftës.

Vetëm në Luginë gjenden mbi 300 sirianë, raporton agjencia Presheva Jonë.

Mediat serbe kanë shkuar se ndodh dhe e anasjellta, pasi në Siri ka edhe serbë që luftojnë.

Flitet se janë 350 serbë në frontet e luftës së Sirisë.

Serbët janë të ndarë në grupime, pasi disa luftojnë kundër Assad dhe disa janë pro tij. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2014, ora 11:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori