Edhe pse e torturuan, Zahir Pajaziti kënaqej në Tiranë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Ndër të rënët e shumtë që ka dhënë kontribut për lirinë e këtij vendi padyshim që është edhe komandanti Zahir Pajaziti.

Në rrjetet sociale po qarkullojnë disa fotografi të rralla të komandatit Pajaziti.

Kjo fotografi thuhet të jetë realizuar në vitin 1990.

Është heroi Zahir Pajaziti ai që në vitin 1996 kishte shkrepur një foto para shtatores së Skënderbeut në Tiranë. Ndërkaq ai në një vizitë në Tiranë ishte torturuar dhe këtë e ka pranuar edhe Sali Berisha.

Një vit më pas, më 1997 Zahir Pajaziti ra dëshmor në Pestovë të Vushtrrisë. Ai ishte një nga themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).


Shtuar më 23/09/2018, ora 10:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori