Edhe pa kompromis dialogu vazhdon
Zyrtarët e Bashkimit Evropian në Bruksel shprehen për Beta se, mes Kosovës dhe Serbisë do të ketë dialog edhe nëse nuk arrihet marrëveshja për veriun.

Bashkimi Evropian është në pritje të përgjigjes dhe propozime konkrete të Prishtinës dhe Beogradit rreth veriut të Kosovës në mënyrë që formuloj një përfundim, raporton Beta.

Propozimet të cilat delegacionet e Prishtinë dhe Beogradit i kanë vënë në tavolinën e bisedimeve në disa pika janë përgjithësuar, dhe siç është thënë, përfaqësuesja e lartë e BE-së, Catherine Ashton të martën pret përfundime konkrete, në mënyrë që të mund të sjellë konkluza dhe të mendohet se si të hartohet raporti të cilin se bashku me Komisionin Evropian do t’ia paraqes kah gjysma e muajit Këshillit të ministrave të BE-së. /albeu.com/
Shtuar më 07/04/2013, ora 16:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori