Edhe NISMA kërkon zbardhje të vrasjes
Edhe Nisma për Kosovën ka dërguar ngushëllime për familjen Pista.

NISMA ka kërkuar nga organet e rendit që të zbardhet sa më shpejtë vrasja e kandidattit për deputet, Elvis Pista.

"Me keqardhje morëm lajmin për vrasjen e kandidatit për deputet të PDK-së, Elvis Pista, i cili u vra mbrëmë në prani të familjarëve të tij.NISMA për Kosovën, shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e të ndjerit, miqve, bashkëpunëtorëve të tij, dhe Partisë Demokratike të Kosovës.
NISMA për Kosovën kërkon nga organet e rendit që sa më parë ta zbardhin këtë vrasje dhe bërësit e krimit t’i sjellin para organeve të drejtësisë. Ngushëllime!”, thuhet në telegramin e ngushëllimit të NISMA-s. /albeu.com/
Shtuar më 15/06/2014, ora 14:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori