Edhe dy muaj burg për të dyshuarit për terrorizëm
Gjyqtari i Gjykatës Themelore në Prishtinë Vehbi Kashtanjeva iu ka vazhduar paraburgimin 32 personave të dyshuar për terrorizëm, ndërsa për 6 të tjerë ka dhënë masën e arrestit shtëpiak.

Të gjithë keta persona janë vënë në pranga që më datë 11 gusht.

Personat dyshohen për veprat penale të "rekrutimit, organizimit dhe pjesëmarrje në organizata terroriste"./albeu.com/
Shtuar më 10/09/2014, ora 15:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori