E vranë serbët, kështu përulej Ibrahim Rugova para varrit të Fehmi Aganit (VIDEO)
Më 6 maj të vitit 1999, serbët ekzekutuan një prej intelektualëve më të respektuar të vendit, Fehmi Aganin.

Fehmi Agani ka qenë bashkëpunëtori më i ngushtë i presidentit Ibrahim Rugova, dhe nën kryetari i Kosovës.

Presidenti Ibrahim Rugova, e kishte përjetuar rëndë humbjen e bashkëpunëtorit të tij, dhe njeriut të urtë Fehmi Aganit, ai në vitin 2000 ishte përkulur pranë varrit të tij.
Shtuar më 06/05/2019, ora 11:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori