E pabesueshme, Zeka kritikon kolegun partiak Bilall Sherifin
Deputeti i partisë Nisma, Milaim Zeka, ka ngritur zërin për një prej problemeve të vazhdueshme në Kosovë- keqpërdorimin e veturave zyrtare. Ai ka përmendur emra të deputetëve si Avdullah Hotin nga LDK dhe Bilall Sherifin nga Nisma, për të cilët thotë se i vozisin vetë veturat e shtetit.

Veturat e shtetit i kanë kthyer në provë private, shprehet Zeka.

Postimi i tij i plotë:

Nje lajme per gazetaret qe percjellin Kuvendin

Ju ish koleget e mi te vjeter qe e percillni Kuvendin e Republikes te Kosoves, Ju qe gjithe diten lodheni e sterlodheni duke punuar ne kushte teper te veshtira, pa shkoni e pyeteni kryetarin Kadri Veseli se si ka mundesi qe Kuvendi paguan 6000 euro ne muaj vetem qera per makina(jashte shpenzimeve) per makina te dedikuara per grupet parlamentare, por qe shefat e ketyre grupeve, duke perfshire edhe ate te Nismes, i kane kthy ne prona private. I vetmi grup parlamentar qe ka punesuar nje shofer dhe qe makina perdoret per nevojat e deputeteve te grupit eshte ai i LVV.

Pash: Avdullah Hoti e vozite vet dhe e shfrytezon vet. Njesoj vepron edhe Bilall Sherifi, bashke me te tjeret.

Kuvendi nuk “ka” pare per nga nje laptop, ku 50 mi euro hargjohen ne vit per fotokopje, a paska 72 000 euro ne vit vetem per keto makina shtese qe te paguaje qera, a si deputet nuk kemi panda qofte edhe nje gazete ditore...!!!

Me thane marre, pak eshte!


Shtuar më 28/10/2018, ora 13:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori