Shpërthim i fuqishëm në Kosovë, raportohet për dhjetra të plagosur
Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pak më parë në lagjen “Village” të Ferizajt në Kosovë duke shkaktuar një numër të madh të plagosurish.

Mësohet se deri më tani, numri i të plagosurve ka shkuar në 31, ku mes tyre ka gra dhe fëmijë. Për fat të mirë, nuk ka raportime për të vdekur.

Dyshohet se shpërthimi ka ndodhur për shkak të një bombole gazi në restorantin “Steak House”.

Lajmin e ka konfirmuar Major Qazim Reka, por i njëjti nuk ka dhënë më shumë informacione.

Në vendin e ngjarjes ka dalë Policia e Kosovës, zjarrfikësit dhe ekipi mjekësorShtuar më 05/01/2021, ora 15:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori