E FUNDIT/ Protestuesit serbë pushtojnë zyrat e televizionit shtetëror
Një numër i madh i protestuesve kundër qeverisë serbe, kanë hyrë në objektin e Televizionit Publik të Serbisë pasi që janë duke kërkuar rrëzimin e Presidentit, Aleksandër Vuçiq.

Mediat në serbi janë duke raportuar se brenda objektit të televizionit janë edhe policia për ta ndal hyrjen e protestuesve, përcjell Gazeta Insajderi.

Protestuesit #1në5milionë në Serbi janë duke bërë thirrje policëve që të dalin jashtë me arsyen që ata të hyjnë brenda në Radio Televizionin Shtetëror të Serbisë.

Në këtë protestë janë duke marr pjesë edhe kreu i opozitës serbe, Dragan Djilas dhe kreu i djathtë, Bosko Obradoviç, janë duke kërkaur që të rrin në objektin e RTS derisa të përmbushen kërkesat e tyre. /albeu.com/

Shtuar më 16/03/2019, ora 21:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori