Nis seanca, Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme
Ka nisur seanca plenare ku në rend dite është shpërndarja e KuvenditKosovës.

Deputetët tashmë janë në sallë, dhe fillimisht ata do të votojnë për miratimin e marrëveshjes financiare për IPA në mes Kosovës dhe Bashkimit Evropian.

Pas votimit të kësaj marrëveshje pritet të votohet propozimi i 93 deputetëve për shpërndarjen e Kuvendit.
Shtuar më 22/08/2019, ora 10:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori