Lëkundje të forta toke në Kosovë, ku ishte epiqendra (FOTO LAJM)

Disa dridhje toke janë ndjerë para pak çastesh në veri të Kosovës duke u ndjerë të forta edhe në Prishtinë.

Nga të dhënat e para mësohet se lëkundjet kishin një magnitudë 4.3 të shkallës Richter.

Tërmeti kishte epiqendër një zonë mes Mitrovicës, Leposaviqit dhe Istogut dhe një thellësi 10 kilometra.

Nuk ka ende të dhëna për dëme materiale apo në njerëz.


Shtuar më 15/01/2020, ora 17:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori