Dy viktima dhe 169 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, nga 1.119 mostra rezultojnë 169 raste pozitive.

Fatkeqësisht brenda 24 orëve të fundit janë raportuar dy viktima (1 rast MIQ-QKUK dhe 1 rast Klinikë Infektive).

IKSHPK njofton se numri total i rasteve pozitive është 17.591 raste nga 85.042 persona të dyshimtë dhe 659 viktima.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 85 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.979 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.953.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 71 raste, komuna Pejë 20 raste, komuna Gjilan 16 raste, komuna Podujevë 15 raste, komuna Gjakovë 9 raste, komuna Prizren 8 raste, komuna Fushë Kosovë 6 raste, komuna Obiliq 6 raste, komuna Ferizaj 4 raste, komuna Klinë 4 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Skenderaj 2 raste, komuna Suharekë 2 raste dhe me nga një rast komunat Istog, Lipjan, Shtime dhe Shtërpcë.
Shtuar më 23/10/2020, ora 15:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori